ملت ما با افتخار 40 سال دوم انقلاب را آغاز کرد

ملت ما با افتخار 40 سال دوم انقلاب را آغاز کرد

خبرگزاري آريا- سعيد جليلي با اشاره به سفر رئيس جمهور به عراق گفت: مي‌بينند که اقتدار ملت ما چيست و با چه اقتداري روابط دو ملت ايران و عراق شکل مي‌گيرد.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به 7 هزار ميليارد هزينه آمريکا در منطقه و سفر چراغ خاموش و بدون دستاورد رئيس جمهور آمريکا به عراق سفر اخير رييس جمهور به عراق را يادآور شد و گفت :‌ مي‌بينند که اقتدار ملت ما چيست و با چه اقتداري روابط دو ملت ايران و عراق شکل مي‌گيرد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از صدا و سيما، سعيد جليلي نماينده ولي‌فقيه در شوراي عالي امنيت ملي پيش از خطبه‌هاي نمازجمعه اين هفته تهران با بيان اينکه در آستانه گام دوم انقلاب و ايام مبارک رجب و ولادت امير مومنان هستيم، گفت: ملتي با قدرت و با اقتدار حرکتي را شروع کرد که امروز با افتخار 40 سال دوم آن شروع مي‌شود.
وي تصريح کرد : امروز همه دنيا اذعان دارند که ملت ايران با اجابت دعوت خدا و پيامبر، چهل سال پرافتخار را پشت سر گذاشته است و دشمنان ما هم اعتراف مي‌کنند اين حقيقت قراني درباره ملت ايران به وقوع پيوست.
جليلي با اشاره به اينکه رهبر انقلاب در بيانيه تفصيلي گام دوم افق آينده را مشخص مي‌کنند، اظهار داشت: من و شما و هريک از آحاد ملت بايد نسبت خود را با گام دوم انقلاب مشخص کند، قبل از اينکه هرکدام از ما بخواهيم وظيفه‌اي تعريف کنيم بايد بپرسيم ما در اين حرکت چه نقشي داريم؟ چه تاثيرگذاري را مي‌توانيم داشته باشيم و انقلاب نبايد در روند خود به حداقل‌ها اکتفا کند. اقتضاي تفکر انقلابي نگاه به قله‌ها است و رهبر انقلاب هم در بيانيه، صحبت از جهش و ارتقاي به جايگاه قله مي‌کنند.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: ما يک حرکت بزرگي را انجام داديم که حداقل‌ها اکتفا نمي‌کنيم و بايد به قله نگاه کرد و حرکت‌هايي در اين راستا انجام داد. اگر اين موفقيت را داشتيم مرهون چه بوده است. انقلاب ما بر اين مبنا پيروز شد که همه خود را در آن شريک دانستند. در دفاع مقدس ما توانستيم در برابر همه دنيا بايستيم چراکه مردم آمدند و نقش‌افريني کردند و پيروزي‌هاي بزرگ شکل گرفت. يکي از مهم‌ترين تفاوت‌هاي انديشه اسلام با ساير انديشه ها اين است که اگر وظايفي را براي مسئولان مشخص مي‌کند اما از توانمندي مردم غافل نمي‌شود .
وي با بيان اينکه مردم و دولتمردان مشترکا بايد اقدام کنند، گفت: اگر در دفاع مقدس پيروزي به دست آورديم بخاطر اين بود که آحاد مردم همراه بودند و هرکس در وسعش کار جبهه‌اي انجام داد. امروز هرکس بايد بنا به وسع خودش در مسير انقلاب بداند چه نقشي دارد و اين فرصت براي مردم را بايد دولتمردان فراهم کنند و يک فرصت است که
جليلي با بيان اينکه دستگاه قضاي ما بايد قيام به قسط کند و اگر بخواهد قسط فراهم شود، مردم هم بايد براي قسط قيام کنند، تاکيد کرد: مردم هم بايد تمام تلاش خود را بکار بگيرند و دولتمردان در بخش تقنيني، اجرايي و قضا از حضور توده‌هاي مردم براي همکاري استفاده کنند و مردم را در اصلاح امور مشارکت دهند و اينجاست که استفاده از مردم اهميت دارد.
نماينده ولي‌فقيه در شوراي عالي امنيت ملي تصريح کرد: نمازجمعه بايد قرارگاه انقلاب باشد و ميعادي براي تمام دغدغه‌مندان انقلاب باشد. همچنان که اگر مشکلاتي وجود دارد در اينجا بايد سوال شود و توضيح داده شود و نمازجمعه کانوني براي نشاط شهر و استان شود. مردم بايد در نمازجمعه به‌عنوان يک قرارگاه فرهنگي حرف‌هاي صادق انقلاب را بشنوند. اينکه نمازجمعه مورد حمله قرار مي‌گيرد بهمين دليل است که در نمازجمعه مبناي محاسبتي صحيح به مردم نشان داده مي‌شود.
وي افزود: اينکه در چنين روزي در سال 63 نمازجمعه مورد آماج حمله تروريستي قرار مي‌گيرد و عزيزاني به شهادت مي‌رسند بخاطر ترس دشمن از اين جايگاه است و نمي‌توانند نهاد نمازجمعه را تحمل کنند. نمازجمعه مي‌تواند تحليل صحيح و نقشه راه صحيح را روشن کند. اين است که مبناهاي غلط را ارائه مي‌دهند. اينکه امروز 250 شبکه ماهواره‌اي براي فضاي فرهنگي راه مي‌اندازند براي از بين بردن مبناها است و نمازجمعه مي‌تواند اين اقدام را دفع کند.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام تاکيد کرد: امروز نکته مهم در بيانيه گام دوم اين است که نخستين جهاد، اميد به آينده است و تمام تلاش دشمن اين است که تمام موفقيت‌هاي انقلاب را بپوشاند. در همين پيام، رهبري بيان مي‌فرمايند براي گام دوم دچار تحليل سراپا غلط نشويم؛ آن امپراتوري رسانه‌اي امروز چه مي‌کند؟ تحليل سراپا غلط ارائه مي‌دهند و نمازجمعه بايد اين تحليل‌ها را نشان بدهد. ما مي‌خواهيم يک حرکت درست بکنيم اما يک تحليل فلج کننده بدتر از تحريم فلج کننده است و در گام دوم انقلاب زماني مي‌توانيم با قدرت ادامه دهيم که دچار تحليل سراپا غلط نشويم.
جليلي با اشاره به اينکه امروز بسياري از عزيزان سوال مي‌کنند آيا مشکلات اقتصادي حل مي‌شود يا خير؟ گفت: در حالي که برخي مشکلات را به موضوعات سياسي و تحريم و تصويب کنوانسيون‌ها گره مي‌زنند، بايد يک تحليل درست داشته باشيم. ما از دولت خواسته‌ايم که بگويند مشکلات اقتصادي تاچه حد مرتبط با مسائل مديريتي و دستگاه‌هاي اجرايي است و چه ميزاني با تحريم‌هاي ثانويه و کنوانسيون‌ها مرتبط است. اکثر صاحب‌نظران مي‌گويند مشکلات ناشي از سوء مديريت‌ها است و اين تحليل، يک راه‌حل را در برابر ما مي‌گذارد اما اينکه عده‌اي مي‌گويند بخشي از مشکلات مربوط به تحريم‌ها است و بخش اندکي مربوط به مسائل ديگر است، هم راه‌حل ديگري پيش روي ما مي‌گذارد. امروز اکثر صاحب‌نظرات و فعالان اقتصادي معتقدند 70 درصد مشکلات داخلي است و اگر بيمه‌، گمرک و … حل شود مشکلات را پشت سر مي‌گذاريم.
وي افزود: برخي مي‌گويند بهانه بيشتر نبايد به دشمن داده شود اما آيا با بهانه ندادن مي‌توان مشکلات را حل کرد؟ آژانس بين‌المللي 14 بار گفته ايران به تعهداتش عمل کرده اما ديديم که آمريکا به‌راحتي از برجام خارج شد و اروپا ده ماه است که حاضر نشده نه تنها اقدام عملي کند بلکه حاضر نيست رفتار آمريکا را نقض برجام بداند و حداکثر کاري که مي‌تواند بکند اظهار تاسف است. اگر به تحليل صحيح و توضيح صحيح نرسيم دچار مشکلات اينطوري خواهيم شد. آنچه مي‌تواند حرکت ما را پرشتاب کند اين است که نبايد معطل رفتار چند قدرت استکباري شويم.
نماينده ولي‌فقيه در شوراي عالي امنيت ملي با اشاره به اينکه اولين تحريم‌هاي ما در حوزه دفاعي بود و سيم خاردار را هم در اوج جنگ تحريم مي‌کردند، اظهار داشت: ما با اتکاري به توانمندي داخلي به جايي رسيديم که مي‌خواهند موضع مذاکراتشان را برد موشک‌ها قرار دهند.در صنعت هسته اي به جايي رسيديم که 18 روز براي مذاکره مي‌آمدند تا فعاليت هسته‌اي را محدود کنند. تحليل صحيح اين است که فهم صحيح داشته باشيم و فکر نکنيم به اميد کسان ديگري مي‌توانيم از مشکلات عبور کنيم. ملت ما نشان دادند در اوج تحريم بزرگترين پالايشگاه ميعانات جهان را درست کنند و به مديريت يک جوان 36 ساله به خودکفايي برسيم و اين نشان مي‌دهد که اين حرکت مي‌تواند با قوت در مسير انقلاب دنبال شود.
جليل خاطرنشان کرد: ما کشوري هستيم که امروز دشمنان معترف‌اند در توليد دام و طيور جزو ده و بيست کشور دنيا است و نمي‌تواند مشکل اقتصادي در اين زمينه داشته باشد و مي‌تواند به قطب اقتصادي تبديل شود. فرصت‌هايي داريم که مي‌تواند پيشران اقتصادي جامعه شود. اتحاديه اروپا زماني که مي‌گفت مي‌خواهد روابط اقتصادي داشته باشد، صادرات ما به 24 کشور اروپايي، برابر با نصف صادرات ما به افغانستان بود. بايد از فرصت‌ها استفاده کنيم و از همه مهم‌تر نيروي جوان و متخصص است. ان شاءالله گام دوم را با شتاب و قدرت و پويندگي مي‌توانيم طي کنيم و انقلاب اسلامي قدرت خودش را به ظهور خواهد رساند.