مسابقه آرایش مو – اختصاصی از نیویورک

خبرهای اختصاصی از نیویورک

کنکور و مسابقات جهانی آرایش مو

مسابقه بزرگ جهانی آرایش مو با شرکت هنرمندان فرانسوی – ایتالیایی اتریشی – آلمانی و انگلیسی در نیویورک برپا شد و در نتیجه طرح‌های آرایشگران فرانسوی اول و ایتالیایی دوم شناخته شدند.

در این کنکور جهانی تغییرات بزرگی برای آرایش مو در تابستان آینده داده شد مفسرین زیبایی به این تغییرات «دگرگونی های تند و انقلابی» نام دادهاند.

فرانسوی‌ها طبق معمول معرکهدار این مسابقات بودند و شانه و قیچی آنها بود که سرنوشت مسابقه را تعیین می‌کرد.

قیافه کولی که در دو سال اخیر به دست خود فرانسویها به زن ۱۹۶۳ و ۱۹۶۴ تحمیل شده بود در این مسابقات حذف شد و موهای صاف – بلند و فرو ریخته در چشم و پیشانی که در چند سال گذشته دختران جوان را در چهارگوشه دنیا بصورت مادربزرگشان «ننه حوا» و یا کولیهای چادرنشین در آورده بودد از صحنه «زیبایی» محو گردید و دوباره حلقه و پیچ و تاب گیسوی زن ۱۹۶۴ را تزیین کرد.

موها دوباره کوتاه، پردالبر ولی راحت و پراتیک شد و دالبرهای جدید طوری آرایش میشود که دلهره و ترس از باد و درهم ریختگی و آشفتگی ندارد و خطر خراب شدن مو کمتر خانم را به تشویش میاندازد.

موها گرچه کوتاه شده آرایشگران توجه داشته‌اند که صورت را پهنتر نشان ندهد و مدلهایی در مسابقات جهانی برنده شده که صورت را بیضی شکل مینمایاند.

در مدلهای برنده ارتفاع مو و درشتی دالبرها به حدی است که با ابعاد صورت هماهنگی داشته و آن را بلند و پهن نشان نمیدهد. حتیالمقدور سعی شده که بلندی مو به اندازه‌ای باشد که صورتهای کوچک را به اندازه برج ایفل و یا صورتهای کوتاه را به پهنی دشتهای وسیع سیبریه نشان ندهد.

مو در پشت گردن کوتاه شده و این به خاطر آن است که زیبایی گردن و شانهها برجستهتر نشان داده شود.

در مسابقات جهانی، بلندی مو به ترتیب قرار گرفتن در قسمتهای مختلف سر از دو تا چهارده سانتیمتر در نظر گرفته شده و رنگهای غیرطبیعی و تند هم از مد افتاده است.

روی همرفته طرح‌هایی در مسابقات جهانی برنده شدند که:

  کوتاه، حلقه حلقه و پر دالبر، شلوغ و پر چین و شکن بودند و به خاطر چین و حلقه زیاد خطر خراب شدن و آشفتگی آرایش مو را کمتر تهدید میکند.

{ یک هیئت دوازده نفری از طراحان و آرایشگران مشهور جهان قضات مسابقه بودند. هر آرایشگری سه دختر زیبا به عنوان مدل از کشور خود همراه آورده بود که  روی موی او کار میکرد و طرح خود را در مقابل قضات و انبوه تماشاچیان ارائه می‌داد. دخترها مدت پنج الی هفت دقیقه روی صحنه مینشستند و فرم موی خود را از سه زاویه جلو – پهلو و عقب به قضات و تماشاچیان نشان می‌دادند  بعد از صحنه خارج میشدند.

هر آرایشگری با شانه و فیکساتور تا روی صحنه میآمد و تا آخرین لحظه مواظب بود که مبادا تار مویی از سر مدل او پس و پیش بشود.

در این عکس صحنهای از عرصه مسابقات را ملاحظه میفرمایید که سه آرایشگر با مدلهای خود روی سن برای قضات حاضر شده‌اند.}

{بعد از اینکه کنکور نهایی تمام شد و اسامی برندگان اعلام گردید یک ضیافت کوکتل از طرف مادام «هروآلفاند» خانم سفیر فرانسه در آمریکا به افتخار شرکت کنندگان در مسابقه تشکیل شد که در آن کسانی چون الکساندر از پاریس فیجی از ایتالیا – ویدیوس از انگلیس نیز شرکت داشتند.  زنان مشهور و شیکپوشی که از سراسر جهان برای تماشای مسابقات به نیویورک آمده بودند – در این ضیافت شرکت جستند – در این عکس صحنه ای از کوکتل پایان مسابقه دیده میشود.

مسابقات به مدت هشت روز طول کشید و یک هزار و پانصد تن از آرایشگران آمریکایی از سراسر ۵۲ ایالت به نیویورک آمده بودند تا شاهد هنرنمایی آرایشگران اروپایی باشند. این مسابقه در حقیقت بین دو قاره آمریکا و اروپا برگزار می‌شد و برای اولین بار سلمانیهای قاره قدیم و جدید با هم دست و پنجه نرم میکردند.}

{در این کنکور از پستیش برای موهای فانتزی استفاده شده است و برخلاف سابق ارتفاع مو در مدلهای فانتزی کم شده و در عوض به عرض آن اضافه شده است. در این مدل که مو به صورت کلاهی درآمده رنگ زلف نقره‌ای است البته برای یک بار تماشا خوب است ولی به درد سر ساعتها زیر دست آرایشگر نشستن نمیارزد!

این مدل در میان طرح‌های فانتزی اول شناخته شد.

آرایشگر آن که یک نفر فرانسوی است اسم این کاسه نقره ای را گذاشته است: «تپه ماه!»

استفاده از کلاه گیس پستیش برای طرح های فانتزی جهت ضیافت های شبانه در این کنکور بسیار مورد توجه بود و برخلاف پیش‌بینی بعضی از مفسرین مثل اینکه سال به سال آرایشگران استفاده از موی مصنوعی را برای آراستن مو بیشتر مورد توجه قرار می دهند.}

{این طرح را الکساندر آرایشگر مشهور به کنکور ارائه داد و برنده مدال طلا شد.}

{مدلهایی که در کنکور امسال به عنوان شیکترین طرحها انتخاب شدند همه کوتاه-  پردالبر  و حلقه حلقه بودند – در این دو عکس چند مانکن که آرایش موی آنها برنده جایزه شده دیده میشوند. سری دوم یعنی عکسهای پایین صفحه آرایش شب دارند و موهایشان در چهار رنگ مختلف رنگآمیزی شده است.

نکته مهمی که در این مسابقات جلب توجه می‌کرد رنگآمیزیهای جدید و جالب موها بود. این رنگها اغلب روشن – براق و پر تلالو بودند معلوم بود که آرایشگران ماه‌ها کوشش کرده بودند تا رنگ طبیعی – صاف و یکنواخت با ترکیب چند رنگ بسازند تا با موی مانکن آرایش شده هماهنگی کامل داشته باشد. از هم اکنون پیشبینی میشود که یکی از ثمرات این کنکور تحولی در رنگ موست و رنگهای جدید به زودی به بازار عرضه خواهد شد.}

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *