صادق قطب‌زاده با زهرا خانم چه اسرار مگوئی دارد؟

قطب‌زاده و زهرا خانم
قطب‌زاده و زهرا خانم
قطب‌زاده و زهرا خانم

تصور می‌کنید آقای قطب‌زاده سرپرست موقت رادیو تلویزیون با زهرا خانم، [زهرا یعقوبی] این عنصر شناخته شده، این لمپنی که مامور بر هم زدن اجتماعات و راه‌پیمائی‌ها و میتینگ‌های گروهها و سازمانهای مترقی است، چه اسرار مگوئی دارد که چنین با دقت به او گوش می‌دهد؟

راستی چه ارتباطی می‌توان میان صادق قطب‌زاده سرپرست رادیو تلویزیون منصوب امام و متخصص ضد رژیم با زهرا خانم یافت؟ آیا او به حل و فصل مسائل مملکت با زهرا خانم مشغول است؟ آیا زهرا خانم یکی از اعضای دولت موقت است؟ آیا او عضو شورای انقلاب است؟ آیا او کارمند رادیو تلویزیون است؟ اصولا آقای صادق قطب‌زاده که سالها دور از ایران بوده و ناگهان به هنگام تقسیم ثمرات انقلاب پست مدیر عاملی رادیو تلویزیون را اشغال کرده است، زهرا خانم را از کجا می‌شناسد؟ او با زهرا خانم چه کاری می‌تواند داشته باشد؟ این دیدار را چگونه می‌توان توجیه کرد؟ آقای قطب‌زاده – احتمالا عضو شورای انقلاب چه سر و سری با زهرا دارد؟

زهرا خانم را به تقریب همه مردم تهران می‌شناسند. که به هیاهو، شارلاتانیسم، هوچیگری، چماق و برخورداری از روحیه‌ای شبه فاشیسم، به شیوه‌های غیر اسلامی گروهی را بسیج می‌کند تا جمعیت‌ها را متفرق کند، میتینگ‌ها را از هم بپاشد، راه‌پیمائی‌ها را در هم بریزند. زد و خورد راه بیندازد، امنیت را از مردم بگیرد و به هر وسیله ناسالم و نادرست و غیر مردمی نگذارد که گروههای مخالف نیات خود را مسالمت‌جویانه بازگویند. او از تبار – و یکی از سرکردگانِ – همانهائی است که در شوشتر کتابخانه‌ای و اتومبیلی را که کودک بی‌گناهی در آن است، به آتش می‌کشند، همانهائی که در خوزستان آشوب می‌کنند، در لرستان ماجرا می‌آفرینند در ارومیه زندگی را بر مردم تلخ می‌کنند در اصفهان فروشندگان جراید را شلاق می‌زنند و در… در کجا چه کارها که نمی‌کنند.

زهرا خانم بی‌سواد است و یحتمل قدرت فهم و درک بسیاری از مسائلی را که در مملکت می‌گذرد ندارد، با وجود این به کمک آشفتگی موجود و سهل‌انگاری دولت امکان هر عمل را یافته است. به قانونی، جز قانون چماق، معتقد نیست. خودش را قانون و مجری می‌انگارد، نیز وکیل مدافع همه مردم ایران و چنین وانمود می‌کند که هر کس با او هم‌آوا نیست، دشمن ملت ایران است، و اگر روزنامه و مجله‌ای درباره او بنویسد تهدید می‌کند که دو هزار چماق بدست در آن مجله و روزنامه خواهد ریخت و به آتشش خواهد کشید. اینهمه را از لطف آشفتگی دولت بازرگان بدست آورده است. چرا و چگونه؟ چه کسی چنین امکانی را به او ارزانی داشته است. آیا دولت قادر نیست او و امثال او را از اعمالشان باز دارد. آیا دولت از وضعی که همه مردم با اطلاعند و روز و شب مطبوعات می‌نویسند، آگاه نیست. چگونه است که زهرا خانم و دار و دسته چنین امکاناتی می‌یابند؟ جز این است که با افرادی صاحب نفوذ در حاکمیت سیاسی موجود در ارتباطند؟ جز این است که بوسیله آنهاست که حمایت می‌شوند؟

چندی پیش وقتی نوشتیم لمپن‌ها به دفتر آقای فروهر رفت و آمد دارند، ایشان خبر را تکذیب کردند و بعد رفت و آمد زهرا خانم شروع شد و اکنون این عکسها مدارکی هستند که ارتباط زهرا خانم و زهرا خانم‌ها و دار و دسته را با افراد مشکوک صاحب نفوذ نشان می‌دهند. آیا این هم قطب‌زاده نیست؟ ما حق نداریم فکر کنیم این قطب‌زاده است که دستور می‌دهد؟ این قطب‌زاده است که مامور استخدام می‌کند تا گروههای سیاسی را خفه کند؟ و فریادهای حق طلب را در گلو بشکند. حق نداریم بین افرادی از حزب‌الله و آقایان قطب‌زاده و فروهر که از طرف این گروه به عنوان نامزدهای مجلس خبرگان معرفی شده‌اند ارتباطی را جستجو کنیم؟ آیا این تصادفی نیست که ما به عکسهائی از این دست، دست یافته‌ایم و از اینگونه ارتباطات ناپسند بسیار است؟

قطب‌زاده با چنین شخصیتی صلاحیت آن را دارد که بر مسند بزرگترین رسانه‌های همگانی کشور تکیه زند؟ از چنین شخصی می‌توان انتظار داشت که ملی و میهنی و اسلامی فکر کند و به خلق خدا بیندیشد؟ رادیو تلویزیون را که به گفته امام مهمترین وسیله آموزش و پرورش مملکت است، چگونه می‌توان بدست چنین شخصی سپرد؟ او چگونه می‌تواند صمیمانه و صادقانه رادیو تلویزیونی آزاد و بی حب و بغض و انسانی برای مردم ایران بسازد که خبرهای کردستان و خوزستان و ترکمن صحرا و … در آن تحریف نشود و جنگ خانگی راه نیفتد و همه گروههای سیاسی بتوانند آزادانه حرف خود را بوسیله این رسانه‌ها به گوش ملت ایران برسانند.

پشت چنین اشخاصی به کدام کوه احد بند است که آن اتفاق که خلبان‌آزما شرح می‌دهد هم آنها را از جای خود نمی‌جنباند؟ در کدام مملکت ممکن است انقلاب شود و چنین اشخاصی مهمترین مسندهای آن کشور را اشغال کنند.

عکس‌های قدیمی منتشر نشده را هر روز در صفحه پندار وینتیج ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *