روزنامه ایل سوله:انتخابات اسرائیل بر سیاست های آمریکا تاثیر می گذارد

کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گزارش ایرنا این روزنامه روز جمعه افزود، تا کنون هیچ رئیس جمهوری در امریکا همچون ترامپ علنأ از یک نامزد انتخاباتی در اسرائیل حمایت نکرده است. در انتخابات اسرائیل که 9 آوریل (20فروردین) برگزار می شود، ترامپ و تیم او به صراحت از نتانیاهو حمایت می کنند.
به نوشته ایل سوله، رئیس جمهوری امریکا در 13ماه اخیر با سه هدیه بزرگ به نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در زمینه به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل، خروج امریکا از برجام و اعمال دوباره تحریم ها بر ایران، شناسایی حاکمیت رژیم اشغالگر قدس بر بلندی های جولان به پشتیبانی عملی از وی پرداخته است.
این روزنامه افزود، بنی گانز رئیس سابق ستاد مشترک ارتش اسرائیل رقیب جدی نتانیاهو در انتخاباتی است که پیش بینی نتیجه آن بسیار دشوار است و نباید از اهمیت نتایج احزاب کوچک اسرائیلی در تعیین دولت آینده این رژیم غافل شد. معماری سیاست امریکا در خاورمیانه از سوی ترامپ به داماد او جرد کوشنر سپرده شده که یک یهودی محافظه کار است.
این سیاست که بر اساس انزوا و تحریم ایران، کمک به کشورهای عربی مایل به همکاری با امریکا در رابطه با ایران و فاصله گرفتن از کشورهایی که به آن تمایل ندارند، برگزیدن عربستان به عنوان شریک راهبردی واشنگتن و سوق دادن آن به سوی اسرائیل شکل گرفته تا کنون نتایج نا امید کننده ای برای واشنگتن در بر داشته است.
حزب الله لبنان که متحد بزرگ ایران در منطقه و دشمن قسم خورده اسرائیل به شمار می رود در لبنان بیش از پیش قدرت گرفته است؛ بشار اسد که متحد آهنین تهران و دشمن بزرگ اسرائیل است بر مسند قدرت ابقا شده و حوثی ها در یمن که از حمایت تهران برخوردار هستند پس از چهار سال جنگ کماکان در برابر ائتلاف نظامی عربستان که از حمایت واشنگتن برخوردار است، ایستادگی می کنند.
روزنامه ایتالیایی نوشت، خاورمیانه ترامپ شبیه خاورمیانه نتانیاهو است و در آن، ایران به عنوان دشمن شماره یک رژیم صهیونیستی ترسیم می شود. شخصیت نتانیاهو و ترامپ نیز به همدیگر شبیه است وهر دو با مطبوعات منتقد خود برخورد می کنند، هیچ نوع اعتراض و انتقادی را برنمی تابند و حاکمان مستبد را تحسین می کنند.
روزنامه ایل سوله نوشت، نتانیاهو نیز مانند ترامپ از حمایت مسیحیان آنجلیست او در امریکا که با نفوذترین گروه رای دهنده در آن کشور به شمار می رود، برخوردار است و هر دو نسبت به اتحادیه اروپا خصومت می ورزند. سه تصمیم ترامپ برای کمک به نتانیاهو در انتخابات، فاصله میان امریکا و اروپا را بیشتر کرده است.
در مقابل، بنی گانز موافق ایده دو کشور اسرائیلی و فلسطینی است، از ایده نتانیاهو برای توصیف اسرائیل به عنوان ‘ کشور قوم یهود’ حمایت نمی کند و به رغم مخالفت با ایران، در پی جنگ با آن کشور نیست.
اروپام**461**شبس 1613

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *