برای پانزدهمین بار به عنوان حزب نخست پیروز شدیم

اعتمادآنلاین| رئیس جمهور ترکیه، طی سخنان سنتی خود از بالکن ساختمان حزب عدالت و توسعه در آنکارا ضمن ارزیابی نتایج ابتدایی انتخابات محلی کشور گفت: «در  زیر سایه ملت‌مان امروز ما برای پانزدهمین بار به عنوان حزب نخست از صندوق‌های رای بیرون آمدیم».

به گزارش آناتولی، وی افزود: «ان شاالله با برطرف کردن نواقص احتمالی به راه و مسیر خود ادامه خواهیم داد». اردوغان تاکید کرد که ما سیاست را وسیله‌ای برای لجبازی یا دست کم گرفتن مردم نمی‌دانیم، بلکه وسیله‌ای برای خدمت رسانی به مردم می‌دانیم.

رئیس‌جمور ترکیه همچنین اظهار داشت: «به عنوان حزب عدالت و توسعه و ائتلاف جمهور موفق به کسب کرسی شهرداری در 16 کلانشهر، 24 شهر، 538 منطقه و شهرستان و 200 منطقه شدیم که در مجموع 778 شهرداری می‌شود».

وی خاطرنشان کرد: «در دوره جدید هم برای حزب و هم برای کشورمان شاهد تحولات خوبی خواهیم بود. اگر کم و کاستی داریم، برای اصلاح آنها مسئول هستیم. نتایج انتخابات به این معنی است که نزدیک به 56 درصد از شهرداری‌های کشورمان توسط حزب عدالت و توسعه اداره خواهند شد. از تمام کسانی که از حساسیت ما درباره موضوع بقای کشور حمایت کردند به ویژه از برادران کردمان تشکر می‌کنم».

منبع: ایلنا