اعتصاب سراسری خدمات عمومی آلمان

به گزارش افکارنیوز،

به گفته یک سخنگوی اتحادیه وردی آلمان در شهرهای کلن، بن، دوسلدورف و اسن کارکنان کلینیک ها کار خود را تعطیل کرده اند.

در شهر بایرن هم حدود 120 کارمند در زمینه ساخت و ساز جاده ای و ساخت و ساز و کار در حواشی رودخانه ها اعتصاب کردند. کارکنان بخش های خدمات عمومی در بادن-وورتمبرگ، هامبورگ و زاکسن هم اعتصاب هایی را برگزار کرده و در بخش هایی کار خود را متوقف کردند.

در هامبورگ حدود هزار نفر در یک تجمع اعتراضی شرکت کردند. آن ها در جلوی ایستگاه اصلی راه آهن جمع شده و تا شهرداری و آلستر حرکت کردند. معترضان در این تجمع شعارهایی را در اعتراض به موضع تحریمی کارفرمایان برای افزایش دستمزد مد نظر خود ابراز داشتند.

بیشتر بخوانید

آلمان 2 موسسه مرتبط با پ ک ک را تعطیل کرد

شهروندان آلمانی آمریکا را تهدیدی بزرگ برای کشورشان می‌دانند

در شهر اشتوتگارت هم چند صد نفر از شاغلان بخش های عمومی با پلاکاردهایی در خیابان ها تجمع اعتراضی برگزار کردند. روی پلاکاردهای آن ها نوشته شده که شش درصد حقوق بیشتر، ما ارزش آن را داریم. در شهر لایپزیگ نیز اعتراضات مشابهی برگزار شد.

اتحادیه “وردی” با این اعتصاب ها و اعتراض ها می خواهد فشارها بر کارفرمایان برای افزایش حقوق حدود یک میلیون شاغل خود را تشدید کند. دور بعدی مذاکرات در این باره در 28 فوریه برگزار می شود. اتحادیه وردی و بخش خدماتی dbb برای شاغلان خود شش درصد حقوق بیشتر که حداقل 200 یورو حقوق ماهیانه بیشتر است را خواستار هستند. البته کارفرمایان این درخواست را افراطی دانسته و آن را رد می کنند.

اتحادیه وردی اعلام کرد که در روز چهارشنبه هم اعتصاب در بخش های خدمات عمومی در برخی شهرهای دیگر آلمان ادامه خواهد یافت. اعتراضاتی هم برنامه ریزی شده است. همچنین کارکنان بعضی بخش های خدمات عمومی قرار است روز چهارشنبه در برلین هم اعتراض ها و اعتصاب هایی را برگزار کنند. این اعتصاب ها در مراکز مراقبت روزانه ، مدارس، ادارات دولتی و ایالتی، دانشگاه ها، اداره آتش نشانی و پلیس برنامه ریزی شده است.

همچنین در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در زاکسن اعتصاب های دیگری در برخی مناطق از جمله شهر درسدن وجود خواهد داشت. در مونیخ هم اعتصاب هایی برای روز پنج شنبه تصمیم گیری شده است. روز دوشنبه نیز برخی کارکنان بخش های عمومی در نیدرزاکسن کار خود را تعطیل کرده و اعتصاب کردند.