اسماعیل بخشی کیست؟

اسماعیل بخشی

نام اسماعیل بخشی نخستین بار سال‌های پیش به عنوان یکی از هیئت موسس سندیکای کارگران هفت‌تپه به گوش رسید. خبرگزاری ایلنا، خبرگزاری رسمی و مجاز ایرانی که به حقوق کارگران می‌پردازد درباره او، در سال ۹۶ نوشت که توسط عده‌ای مورد ضرب و جرح قرار گرفته است ، شرکت هفت‌تپه هم به نوبه خود شکایتی در این زمینه کرد.

اسماعیل بخشی
اسماعیل بخشی

هویت حمله‌کننده‌ها که چهره‌های خود را پوشانده بودند و با حضور کارگران متواری شدند مشخص نشد.

از طرف دیگر، با تجمعات صنفی مربوط به درخواست حقوق معوقه کارگران به تناوب نام اسماعیل بخشی بر سر زبان‌ها افتاد.

گفته می‌شود اسماعیل بخشی بیش از ۱۰ سال در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه مشغول به فعالیت بوده است. این شرکت که در بخش تاریخی شوش دانیال و در ۴۵ کیلومتری اندیمشک به اهواز در خوزستان قرار دارد از سال ۴۵ تاسیس شده و به تولید نیشکر و فرآورده‌های وابسته پرداخته است. اسماعیل بخشی در سال ۹۷، نماینده کارگران آن می‌شود. از این پس، ویدئوهای بسیاری با سخنان او منتشر شده است.

برخی از کاربران در توییتر، تصاویری را منتشر کرده‌آند که او را در حال توصیف مثبت از فریبرز رئیس‌دانا یا میرحسین موسوی نشان می‌دهد. برخی او را به «چپ بودن» متهم کرده‌اند و عده‌ای هم او را یک شخصیت شهرت‌طلب نامیده‌اند. اسماعیل بخشی در سخنرانی‌هایی که از او منتشر شده، بر لزوم دوری از خشونت تاکید کرده است. هیچ سند معتبری از زندگی او، سال تولد، یا گرایشات سیاسی‌اش موجود نیست. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *