اسرار زیبایی برای دختر مدرسه‌ای‌ها

دختر مدرسه‌ای ها در قبل از انقلاب

 تحول شگرف روحی و جسمی در بین دختران ۱۴-20 سال جالب و غیرقابل اجتناب است. دختران در این سنین عقاید و افکار مخصوصی دارند. و هر روز در جستجوی راهی هستند که بیشتر جلب نظر بنمایند. یک روز ممکن است ساده و روز بعد بسیار خوشگل باشند. دلیل و شناخت این تغییرات ممکن است کمی بغرنج باشد. پس بیایید با هم بعضی از این مشکلات را بررسی کرده و راه حلی برای آنها پیدا کنیم.

مادرم می گوید: «بی روح و خموده» هستم

بدون شک شما هم در آرزوی این هستید که هیکل یک مانکن را داشته باشید. بسیار خوب چه قد بلند باشید و چه هیکلتان کوچک باشد. اگر قد کشیده و راست راه بروید خیلی با وقارتر میشوید.
عده زیادی از دخترها خموده و خجالتی هستند. طوری راه میروند مثل اینکه می‌خواهند بین مردم گم شوند. به هیچ وجه چنین فکری نکنید. سر خود را بالا نگه دارید. شانههای خود را به عقب بدهید و راست بایستید. ستون فقرات راست و کشیده خیلی به وقار شما میافزاید. حالا مثل مانکن‌ها شروع به راه رفتن کنید، پاها را از باسن به جلو ببرید ولی مواظب باشید باسنتان تکان موجی نخورد. دستها را به پهلو بچسبانید و توجه داشته باشید که موقع حرکت زانوهایتان نباید با یکدیگر تماس پیدا کنند.
اگر کتابهای زیادی را در یک دست میگیرید ممکن است وزن آنها شما را یک طرف خم بکند. پس بهتر است کتاب‌ها را بین دو دست خود تقسیم نمایید. در ضمن اگر همیشه کتاب‌ها را با یک دست حمل کنید ممکن است شانه آن دستتان همیشه خموده و بیحالت باقی بماند.

مویم همیشه ژولیده است

اول به چیزهای اساسی بپردازیم. ماهی یک بار موهایتان را کوتاه کنید و ببینید چه مدل مویی به شما میآید. برای این کار با دوستانتان مشورت نمایید. اگر موهایتان شوره میزند از شامپوهای ضد شوره استفاده نمایید. هر شب و هر صبح پنجاه بار مویتان را محکم برس بزنید. بعد پیچیدن مو را از دوستان و یا سلمانی خود یاد بگیرید. با صبر و حوصله موی خود را بپیچید. هر وقت مویتان چرب و احتیاج به شستن داشت آن را بشویید. در این کار زیادهروی نکنید چون شستن زیادی مو به آنها صدمه میرساند.

همیشه صورتم جوش میزند

برطرف کردن جوشهای صورت دست خود شماست. وقتی صورتتان جوش میزند غذاهای سادهای بخورید. آب فراوان بنوشید. سبزیجات بخورید و از غذاهای چرب و شیرین مثل شکلات و شیرینی پرهیز کنید. اگر از آن دسته دخترهایی هستید که ناگهان بدون هیچ دلیلی یک جوش روی صورتتان پیدا میشود سعی کنید به علت آن پی ببرید. ممکن است در اثر سوء هاضمه و یا نارسایی کبد باشد فوراً با یک پزشک مشورت کنید.
به هر حال دلیل آن هر چه هست سعی کنید صورتتان تمیز باشد. اگر جوش صورت دارید هرگز نباید با اسفنج یا پارچه صورت خود را بشویید. دستهای تمیز و صابون و آب بهترین طریقه شستشوی صورت هستند.
از مهمانی رفتن میترسم.

همیشه به یاد داشته باشید که کسانی بهتر می‌توانند با دیگران صحبت کنند و نظر مردم را جلب نمایند که به صحبت آنها گوش بدهند. فراموش نکنید بهترین احترام به مردم گوش دادن به صحبت و اظهارنظرهای آنهاست. اگر به دهان گوینده نگاه کردید او با علاقهمندی صحبت خود را دنبال می‌کند و احساس خواهد کرد  بیانات او مورد توجه شما قرار گرفته است در این صورت یک حس احترامی نسبت به شما خواهد داشت و این از نظر اجتماعی بسیار مهم است.
نکته دیگری که خیلی اهمیت دارد گوش کنید اسامی اشخاص را به خاطر داشته باشید موقعی که صحبت می‌کنید مخاطب را با اسم صدا کنید. طرف از این موضوع خیلی خوشش می‌آید خیلی از دخترها ترس از این دارند که در مجالس میهمانی نمیدرخشند. اگر شما هم از این عده هستید به خاطر داشته باشید که عده زیادی مثل شما همینطور فکر میکنند و به یاد داشته باشید که برای خوش گذراندن در یک مجلس میهمانی این است که به همه نشان بدهید به شما خوش میگذرد.

با دستهایم چه کار کنم؟

دختران جوان و کلیه خانم ها باید توجه داشته باشند شناسایی حالت مختلف دست هنری است که آموختنش بسیار مشکل است. زیباترین و طبیعیترین حالت دست مخصوصا در موقع نشستن این است که کف یک دست روی کف دست دیگر قرار گیرد. دستها باید نرم و ناخنها تمیز و درخشان باشند. ناخن شکسته را میتوان بخشید ولی ناخن کثیف را هرگز نمیتوان بخشید.
اگر از آن دخترهایی هستید که ناخن خود را میجوید هم در داخل و هم در خارج منزل دستکش به دست کنید. سعی کنید که به هر قیمتی که شده این عادت زشت را ترک کنید زیرا به شخصیت شما در محافل شدیداً لطمه میزند و مردم نمیتوانند ببینند دختری به سن و سال شما ناخن میخورد و بعلاوه موقعی که ناخن دست را بخورید هرگز دست و ناخن زیبا نمیتوانید داشته باشید.
روی صندلیهای خیلی بلند و یا خیلی کوتاه ننشینید.  اگر مجبور شدید روی صندلی خیلی کوتاهی بنشینید مواظب باشید دم صندلی بنشینید و وقار خود را حفظ نمایید و همیشه مواظب باشید زانوهایتان به یکدیگر جفت باشند.

از هیکلم متنفرم

این جمله ممکن است دو معنی بدهد. یکی اینکه از چاق بودن خود ناراحت هستید و دیگری اینکه از لاغر بودن پاها و صاف بودن سینه خود متنفر هستید. مطمئن باشید دخترهای لاغر(غیر سکسی)  به همان اندازه دخترهای چاق از هیکل خود ناراضی هستند.
اولین راه حل برای دخترهای چاق توجه به غذاست. باید از خوردن شیرینی و مربا پرهیز کنید. هیچوقت بشقاب خود را پر از غذا نکنید. نیمسیر از سر سفره بلند شوید. بین دو غذا شیرینی و شکلات نخورید و نوشابه هم ننوشید.
بهترین نصیحتی که می‌توان به دخترهای لاغر نمود این است که سعی کنید خوب بخوابید. اگر ممکن است شبیه ده ساعت بخوابید. غذای خود را با عجله نخورید. حتی اگر گرسنه هم نیستید روزی سه وعده غذا بخورید. ورزش کنیم تا پاها و سینه تان ورزیده شود (شنا بسیار خوب است) ولی ورزش را قبل از غذا بکنید تا شما را گرسنهتر بنماید. بعد از غذا نیم ساعت استراحت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *